Jak błyskawicznie poprawić sobie samopoczucie, czyli co sprawia, że się uśmiechasz?

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia

Jakiś czas temu umieściłam na blogu dwa wpisy, które były poświęcone inspiracji. Opowiadały o 10 rzeczach, które mogą być dla nas inspiracją. Inspiracja to coś wręcz koniecznego, jeśli chcemy się rozwijać, ponieważ nie tylko nas zmotywuje, ale też pobudzi naszą wyobraźnię. Dowiedziałam się wtedy, że najbardziej przemawiają do Was obrazy. Dobrym pomysłem zatem było stworzenie czegoś na zasadzie tablicy motywacji składającej się z inspirujących nas obrazów.

 

Mając ostatnio gorszy dzień sięgnęłam właśnie do takiej tablicy w nadziei na natchnienie do pracy i poprawę samopoczucia. Niestety mój umysł był na tyle zamknięty, że nie zadziałało. Dopiero na drugo dzień wpadło mi w ręce zabawne zdjęcie przedstawiające mojego chrześniaka. I wiecie co? Uśmiech pojawił się w sekundzie! I wtedy właśnie wpadłam na pomysł utworzenia tablicy składającej się z obrazów, które mnie bawią, śmieszą, czy też wywołują we mnie pozytywne odczucia.

 

 

Postanowiłam stworzyć swoją tablicę obrazków, które potrafią błyskawicznie wywołać uśmiech na mojej twarzy, tak jak to zdjęcie chrześniaka. Zaczęłam zastanawiać się co jeszcze ma taką moc jak ten mały chłopiec, co sprawi, że z powrotem będę cieszyć się każdą chwilą? Pojawiło się tego sporo, podzieliłam te rzeczy na kilka kategorii:

 

  • Rodzina, osoby, które kocham i ich uśmiechnięte twarze.
  • Zwierzęta, moje ukochane koty i jeszcze więcej kotów! :)
  • Własne zdjęcia, przypominające mi o mile spędzonych chwilach.
  • Wesołe twarze i zdjęcia przedstawiające rzeczy, które lubię.

 

Taki podział pozwolił mi na wygodne uzupełnianie tych katalogów o nowe zdjęcia i sprawił, że wiem co w szczególności przyciąga moją uwagę. Ponadto w gorszej chwili mogę szybko wybrać czego akurat najbardziej potrzebuję do szczęścia :).

Poniżej kilka zdjęć ode mnie, które sprawiają, że się uśmiecham.

 

 

 

f2f176e72011b667bab97040cbd6bd40

 

 

Zachęcam Cię do wygospodarowania dłuższej chwili (przyznam, że stworzenie takiej tablicy trochę mi zajęło, jednak bardziej jest mi szkoda straconego czasu, gdy się dąsam nie wiadomo na co :)) i znalezienia rzeczy, które sprawiają, że czujesz się dobrze. Chodzi o to, aby wydobyć Twoje pozytywne uczucia w każdym momencie i w każdej chwili kiedy tego potrzebujesz.

 

Zdjęcia takie możesz przechowywać na komputerze czy w telefonie, aby mieć je zawsze pod ręką. Uważam, że dobrym pomysłem jest wybranie i wywołanie kilku lub kilkunastu zdjęć, a następnie stworzenie z nich czegoś na wzór kolażu. Taki kolaż możesz powiesić w sypialni, aby już zawsze budzić się z dobrą dawką humoru, lub tez stworzyć z niego zakładkę do książki, podstawkę pod talerz czy tez coś zupełnie odmiennego wymyślonego przez Ciebie.

 

Pamiętaj, ze stawka jest duża. To Twoje zdrowie. A uśmiech i dobre samopoczucie przyniosą wiele korzyści nie tylko Tobie, ale także osobom w Twoim otoczeniu. One z kolei mając dobry humor będą nakręcały Ciebie i tak w kółko. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej co możesz zyskać dzięki uśmiechowi przeczytaj artykuł Siła uśmiechu, który przez długi czas cieszył się pierwszym miejscem na liście „Popularne artykuły”.

Ciekawa jestem co Ciebie śmieszy? Czy masz już taką „tablicę” rzeczy błyskawicznie poprawiających nastrój? A może znasz inne sposoby na to jak szybko poprawić sobie samopoczucie?

Kup licencję

Podobne wpisy

3 komentarze to “Jak błyskawicznie poprawić sobie samopoczucie, czyli co sprawia, że się uśmiechasz?”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.