Siła uśmiechu

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia

Naturalny uśmiech to najlepsza rzecz jaką możesz komuś podarować i która zupełnie nic Cię nie kosztuje, tak finansowo jak i psychicznie. Pomyślisz pewnie: ale oczywiście, że kosztuje, bo kiedy nie mam ochoty się uśmiechać, to nie będę się uśmiechać i tracić na to energii. Błąd. Badania bowiem dowiodły, że z początku wymuszony, sztuczny uśmiech, zaczyna po pewnym czasie przekształcać się w ten naturalny i wchodzi Ci w nawyk. Wspaniale byłoby posiadać nawyk uśmiechania się, prawda? Tym bardziej, że nasze radosne sygnały mają bezpośredni wpływ na to, jak inni nas postrzegają i czy dobrze się czują w naszym towarzystwie.

Osoby często się uśmiechające są postrzegane jako bardziej ciepłe i życzliwe od tych, które nie rozdają na co dzień tyle uśmiechów.

Ponadto Twój uśmiech jest zaraźliwy, nie wierzysz? Możesz to sprawdzić. Obdarz kogokolwiek uśmiechem, a zobaczysz, że go odwzajemni. Jeśli nie będzie on na tyle widoczny, na ile byś sobie życzył, z pewnością dostrzeżesz uniesione kąciki ust. To naprawdę działa. Zawsze. Nawet wtedy, gdy Twój uśmiech będzie nieszczery – mózg zwyczajnie nie odróżnia sztucznego uśmiechu od tego prawdziwego. Jak już jesteśmy przy tym temacie, czy wiesz jak odróżnić autentyczny uśmiech od tego fałszywego? Przede wszystkim musisz patrzeć w oczy. To mięśnie wokół oczu działają niezależnie od naszej woli i to one biorą udział w prawdziwym uśmiechu powodując charakterystyczne linie zmarszczek wokół oczu. Natomiast mięśnie unoszące kąciki ust to mięśnie, które jesteśmy w stanie kontrolować. Większość ludzi ma jednak trudności, aby odróżnić te typy bez głębszej analizy.

Zastanów się zatem co wpływa na poprawę Twojego poczucia humoru? Co Cię bawi, śmieszy? Może lubisz oglądać kabarety lub komedie? A może to towarzystwo znajomych korzystnie na Ciebie oddziałuje, może konkretna osoba? Warto to wiedzieć, gdyż śmiech ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Kiedy się śmiejesz Twój brzuch śmieje się razem z Tobą. Tylko spójrz jak rytmicznie się porusza :).

Śmiech rozluźnia Twoje mięśnie twarzy, przez co wydaje się ona bardziej łagodna i spokojna. Ponadto takie radosne chichoty poprawiają krążenie, obniżają tętno oraz rewelacyjnie dotleniają nasz organizm.

Siła śmiechu jest na tyle znana, że istnieją nawet specjalne terapie, w trakcie których można odreagować stresujący dzień i naładować się pozytywną energią. Terapie śmiechem są niezwykle popularne wśród ludzi cierpiących na depresję i tych, którzy chorują na serce. Bo śmiech to zdrowie!

uśmiechnij się!I'm a smiling girl!

Na koniec przytoczę cytat Abrahama Lincolna, który idealnie oddaje całą istotę zawartą w dzisiejszym artykule:

Większość ludzi jest na tyle szczęśliwa, na ile się na to sami zdecydują. Mamy do wyboru szczęście i smutek. Wybierz szczęście, aby pięknie uzupełnić uśmiechem swoje życie.

Kup licencję

Podobne wpisy