5 rzeczy, które Cię zainspirują. Część II

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia

Inspiracji można szukać wszędzie. Z poprzedniej części mogłeś dowiedzieć się m.in. gdzie możesz spotkać to coś, co właśnie zainspiruje Cię do stworzenia czegoś nowego, czegoś Twojego. Dzisiaj spojrzymy na inspiracje trochę z innej strony. Mianowicie przyjrzymy się sposobom, które będą wymagać od Ciebie troszkę wysiłku, ale jakże przyjemnego i satysfakcjonującego ;). Zobacz, że inspirujące dla Ciebie mogą być rzeczy, które wychodzą poza te wcześniej opisywane (książki, obrazy, filmy, cytaty czy muzyka). To mogą być równie dobrze uczucia, ludzie, rozmowy, czy otoczenie w jakim się znajdujesz. Bo szukanie inspiracji to jak szukanie natchnienia, które pobudzi Twoją wyobraźnię i sprawi, że poczujesz mocny przypływ pozytywnych wibracji.

 

Natura

Natura to jedna z pierwszych rzeczy, o których pomyślałam pisząc ten tekst. Dlaczego? Pomyśl: rozmaite kształty i bogate kolory dla naszych oczu. Przeróżne dźwięki i odgłosy dla naszych uszu. Delikatny wiatr, ogrzewające promienie słońca czy spadający deszcz dla naszej skóry. Wciąż zmieniający się obraz, pomimo, że my nie zmieniamy swojego położenia. Ptaki, zwierzęta, piękne krajobrazy. Dzikość oraz żywość natury z jednej strony i łagodność oraz spokój z drugiej.

Natura jest pełna inspirujących obrazów. Co więcej, przebywanie na świeżym powietrzu dotlenia cały Twój organizm. Wyjdź zatem na spacer i wybierz się do miejsca, które pozwoli Ci odnaleźć spokój, wyciszyć umysł i zapomnieć na chwilę o tym, co masz jeszcze do zrobienia. Zrelaksuj się i ciesz się otaczającą Cię przyrodą!

Inspiracja w naturze Inspiracja. Szukaj inspiracji w przyrodzie Poszukaj inspiracji na zewnątrz

 

Ludzie

Nie chodzi tu tylko o osoby, które znasz. Chodzi o zainspirowanie się czyimś życiem, czyimiś wyborami, czyimiś osiągnięciami. Kiedy wydaje Ci się, że jesteś w beznadziejnej pozycji, bo coś Ci się nie udało, dostrzeż jak wiele osób zaczynało kiedyś z naprawdę totalnego dna, ale dzięki wytrwałości i temu, że się nie poddali, wierząc, że się uda, osiągnęli sukces i teraz spełniają swoje marzenia! Takich ludzi jest mnóstwo! Powstają o nich książki czy filmy. Mam w planach napisanie osobnego artykułu o właśnie takich osobach, który niebawem ukaże się na blogu. A wcześniej, poszukaj w Internecie, poszperaj w wyszukiwarkach, a zobaczysz, że wiele słynnych postaci, które z pewnością znasz z nazwiska, zaczynało kiedyś od zera.

Popatrz na ludzi sukcesu i spróbuj dowiedzieć się ile musieli przejść, zanim znaleźli się w tym miejscu, gdzie są obecnie. Dowiesz się zapewne, że ich droga na szczyt nie była zawsze prosta i przyjemna, ale często za to kręta i wyboista. Spójrz wtedy na swoje potyczki. Jeśli teraz jakiś błąd zatrzyma Cię w Twoim działaniu, jaki może to może mieć wpływ na resztę Twojego życia?

Ludzie, którzy nas inspirują

 

Radość

Inspiracja to coś, co pojawia się zazwyczaj w momencie gdy jesteś rozluźniony, zrelaksowany i szczęśliwy. Jeśli będziesz się stresował, że nie możesz niczego wymyślić, jeśli będziesz głowił się godzinami próbując wpaść na jakiś fantastyczny pomysł, istnieje małe prawdopodobieństwo, że to Ci się uda.

Zamiast tego, mam dla Ciebie bardziej skuteczne i dużo bardziej satysfakcjonujące działanie. Zrób coś, co sprawi Ci radość. Zrób coś, dzięki czemu poczujesz zapał i moc do robienia nowych rzeczy! Zrób coś, dzięki czemu pozytywnie nastawisz się do świata. Im więcej w Twoim życiu tej pozytywnej energii, tym więcej pomysłów będzie rodzić się w Twojej głowie! Zrób zatem coś nieoczekiwanego, co przełamie rutynę Twojego dnia i ciesz jak się dziecko z doświadczanych emocji. Przeżywaj radość całym sobą!

Co nas inspiruje - radość

 

Rozmowy

Rozmowy z innymi potrafią zapewnić nam potężną dawkę inspiracji. Przede wszystkim słuchaj. Słuchaj uważnie i słuchaj między słowami. Zwróć uwagę na postawę rozmówcy, na jego twarz, na jego gesty. Wsłuchaj się w jego słowa. Co właściwie Twój rozmówca chce Ci powiedzieć?

Pytaj. Pytania są gigantycznym narzędziem. Staraj się zadawać pytania otwarte (czyli nie wymagające jedynie odpowiedzi tak/nie), pobudź swoją ciekawość i zainspiruj się czyjąś historią. Bądź ciekawy ludzi i świata, a zobaczysz jak wiele inspiracji możesz czerpać z zewnątrz.

Poszukaj isnpiracji w rozmowach z drugim człowiekiem

Obecność

Często zapominana, często pomijana, a jakże znacząca. Obecność, uważność. Dlaczego właściwie bycie w chwili obecnej jest tak ważne? Ponieważ kiedy jesteś tu i teraz, dostrzegasz więcej. Ponieważ kiedy jesteś tu i teraz Twoje zmysły są wyostrzone. Ponieważ będziesz przeżywać bardziej.

Wsłuchaj się w siebie, poobserwuj swój oddech, miej świadomość wszystkich odczuć pojawiających się w Twoim ciele. Miej świadomość wszystkiego co Cię otacza. Więcej na temat obecności możesz przeczytać w artykule Żyj tu i teraz! Obecności możemy uczyć się od dzieci, które doskonale potrafią doświadczać chwili obecnej.

Inspiracja. Gdzie jej szukać Inspiracja. Ucz się bycia tu i teraz od dzieci

Jestem bardzo ciekawa, co inspiruje Ciebie? Jak bardzo odnajdujesz się w przytoczonych przeze mnie metodach?

Kup licencję

Podobne wpisy

2 komentarze to “5 rzeczy, które Cię zainspirują. Część II”

  1. Dorota

    Bardzo mi się podobają te sposoby. Są to w ogóle patenty na dobre życie. Mnie bardzo 'resetuje’ i napełnia nową energią i pomysłami kontakt z naturą.
    Mam też inny ciekawy sposób a jest nim przemieszczanie się na długie dystanse, najlepiej autem (jako pasażer) lub pociagiem. Jest to czas zawieszenia, wymuszonej bezczynności (choroba lokomocyjna uniemożliwia mi czytanie), kiedy patrzę za okno na przesuwające się krajobrazy, z głowy wywiewa mi codzienne, przyziemne myśli i po prostu jestem. Wtedy własnie pojawiają się różne dobre pomysły :-) Jest to chyba wariant Twojego ostatniego sposobu „obecność”,

    • Gosia Mostowska

      Bardzo podoba mi się Twój sposób :) Rzeczywiście podróż, zwłaszcza taka dłuższa, skłania nas do refleksji i tak jak to napisałaś „wymuszonej bezczynności”. W takiej sytuacji doświadczamy wszystkiego co nas otacza „bardziej”, nagle zaczynamy dostrzegać rzeczy, których wcześniej nie widzieliśmy… Piękny stan… Aż zapragnęłam gdzieś wyruszyć ;)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.