5 rzeczy, które Cię zainspirują. Część I

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia

Inspiracja to coś, co jest Ci bardzo potrzebne, aby zacząć. Inspiracja to coś, co nas „nakręca”, motywuje, daje „kopa” do działania. Inspiracji można szukać dosłownie wszędzie. Ja znalazłam 10 prostych, inspirujących metod i podzieliłam je na dwie grupy: inspirujące rzeczy dostępne na wyciągnięcie ręki i sposoby, które będą wymagać od Ciebie trochę więcej wysiłku. Dzisiaj pierwsza piątka, czyli rzeczy, którymi możesz zainspirować się od zaraz. W drugiej części pojawią się, tak jak wspomniałam, metody do pracy ze sobą, które mogą również przynieść ogrom satysfakcji.

OBRAZY

Obraz to coś, co działa na nas bardzo motywująco. Patrzymy na coś, lub na kogoś i widzimy, że nasze marzenia są możliwe. Jeśli tej osobie się udało, to dlaczego mnie miałoby się nie udać? Patrzymy na piękne obrazy, które pozwalają nam zobaczyć świat oczami drugiej osoby. Jeśli lubisz sztukę proponuję poszukać dzieł malarzy, które przyciągną Twoją uwagę, zainteresują i w efekcie zainspirują. Ostatnio bardzo popularne stały się zdjęcia przedstawiające wysportowane sylwetki kobiet i mężczyzn, które mają motywować do aktywności fizycznej. Jestem za, jednak pamiętajcie, aby nie utożsamiać się z daną osobą ze zdjęcia, ponieważ zdjęcia te najczęściej przedstawiają osoby, które zajmują się sportem zawodowo, lub też są po prostu retuszowane w programach służących do obróbki zdjęć. Zdrowie, ale i umiar w tym wszystkim będą zawsze w modzie!

Zainspiruj się obrazem
 
Zainspiruj się zdjęciem
 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 
Inspirujące zdjęcia
 
Zainspiruj się książką

 

SŁOWA

Złote myśli, cytaty, refleksje znanych i cenionych osób to świetny sposób na dostrzeżenie nowych możliwości oraz wypracowanie nowych przekonań. Kiedy dodatkowo połączymy obraz i słowa to cały komunikat znacząco zyskuje na wartości.

Proponuję, aby połączyć obrazy i słowa, które coś dla Ciebie znaczą i stworzyć z nich swoją własną, niepowtarzalną inspirującą tablicę! Wydrukować, napisać, namalować, powklejać i patrzeć na nią każdego dnia!

Cytaty, które Cię zainspirują
 
Inspirujące cytaty
 
Inspirujące refleksje
 
Inspirujące myśli
 
Zainspiruj siê s³owami

 

Książki

Książki, a w zasadzie zawarte w nich treści potrafią w znaczny sposób wpłynąć na Twoje działania i zainspirować Cię do robienia nowych rzeczy. Niektóre z nich mogą zmienić Twoje postrzeganie rzeczywistości, ucząc Cię nowych rzeczy, o których wcześniej być może nie miałeś pojęcia. Inne z kolei skłaniają do refleksji i nowych przemyśleń. Chcę Wam polecić kilka książek, które uwielbiam, jednak jako, że jestem wielką miłośniczką książek, poniżej podaję tylko kilka wybranych propozycji.

Książki, które warto przeczytać chociaż razInspirujące książki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inspirujące książki, które warto przeczytaćKsiążki, które inspirują

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Książki, które warto czytaćKsiążki, które Cię zainspirują

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Książki, które naprawdę warto przeczytaćKsiążki, które musisz przeczytać

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Książki, które Cię zainspirujaKsiążki, które warto przeczytać

 

 

 

 

 

 

 

 

Mały książę – musiałam :) A książka Sherry Argov to obowiązkowa pozycja dla wszystkich kobiet!

 

MUZYKA

Odpowiednia muzyka potrafi nie tylko nastroić Cię pozytywnie, ale również zainspirować i zmotywować do działania. Często wręcz nieświadomie włączamy taki rodzaj muzyki, który odpowiada naszemu obecnemu nastrojowi. O ile w chwilach radości słuchając energetycznych, pozytywnych dźwięków, jeszcze bardziej się nakręcamy, o tyle w chwilach słabości czy smutku puszczając sobie równie smutną i dołującą muzykę, sprawiamy, że nasz nastrój pogarsza się z każdą nutą. Stwórz zatem swoją playlistę utworów, które będą dobrane specjalnie pod Ciebie, tak, aby motywować Cię w każdym momencie Twojego dnia!

Z mojej strony nie jest łatwo zaproponować kilka utworów, ponieważ tutaj wiele w dużej mierze zależy od indywidualnego gustu muzycznego. Poza tym, inne utwory wybieram kiedy budzę się rano, inne kiedy wybieram się na trening, jeszcze inne, gdy chcę się wyciszyć, a jeszcze inne, gdy chcę pracować.

 

FILMY

Chyba nic tak nie pobudza ludzkiego umysłu jak żywy, ruchomy obraz. Dlatego mądre, wartościowe filmy czy nawet krótkie filmiki to potężna dawka motywacji. Mam w swoich zbiorach kilka ulubionych krótszych jak i pełno metrażowych filmów, do których obejrzenia gorąco Was zachęcam.

Ostatni film trwa ponad 20 minut, jednak jego obejrzenie jest warte każdej sekundy.

 

Pełnometrażowe produkcje, których nie znajdziecie już na You Tube:

Filmy, które warto obejrzećFilmy, które Cię zainspirują

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filmy, które trzeba obejrzećFilmy warte zobaczenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo chciałabym, abyś dodał coś od siebie w wybranej kategorii, coś, co inspiruje i pobudza Twój umysł i abyśmy stworzyli bazę inspirujących rzeczy, przyłączysz się? :)

Kup licencję

Podobne wpisy

12 komentarzy to “5 rzeczy, które Cię zainspirują. Część I”

 1. Nicole

  Pomysł ze stworzeniem swojej tablicy motywacji jest super! Zaraz się za nią zabieram:) Dzięki za podsunięcie pomysłu na niedzielne popołudnie! Ciekawe co będzie w drugiej części…Pozdrawiam:)

 2. Małgosia

  Polecam do przeczytania utwór ,, Kto zabrał mój ser?” – Johnsona Spencera. Książka ta jest współczesną przypowieścią przełożoną na 40 języków. ,,To prosta, a zarazem inteligentna przypowieść, która opowiada o zmianach, jakie zachodzą w naszym życiu”
  Znajdują się w niej też złote myśli. Nie jest to tylko bajeczka dla dzieciaków!!!. Dla tych którzy nie mają czas na czytanie polecam krótki filmik. Niestety dźwięk w tym filmiku jest kiepski, ale przecież można wyciszyć głos i przeczytać tekst;)
  http://www.youtube.com/watch?v=gYDlyZF9etM

    • Małgosia

     Beata
     Pawlikowska ma bogate doświadczenie życiowe( anoreksja, bulimia, uzależnienie
     od alkoholu, gwałt) opisuje je w książkach.
     Pisarka w poradnikach, kalendarzu –Rok Dobrych
     Myśli umieszcza złote rady np.”Widzę wyobraźni moje największe marzenie. Często sobie
     wyobrażam, że to już jest istnieje i
     cieszę się wtedy jak dziecko” – ( dzisiejszy zapis z kalendarza). Pisarka-
     dziennikarka, podróżniczka dzieli się swoimi przeżyciami
     z słuchaczami Radia ZET. Pawlikowska piszę również o podróżach jakie przeżyła,
     napisała także ,, podręczniki” do nauki języków obcych. Te wszystkie jej
     dokonania są na miarę podziwu. Ale nie podobna mi się to co ostatnio ona robi, wymyśliła
     kolekcje kubków, reklamuję czasopismo ,, Energia Kamienia”, napisała książkę
     kucharską a może za nie długo z Gesslerową będzie reklamowała proszki na wzdęcia.
     Nie spodziewałam się, że Pawlikowska da
     się ,, sprzedać”, ale jednak kasa robi swoje… Boje się odtworzyć lodówkę bo
     może z niej wyskoczy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.