Poznaj stres i zrelaksuj się! Sposoby na lepsze samopoczucie

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia

Ostatnio rozmawialiśmy trochę o stresie. Mam nadzieję, że był to dialog, bo poprosiłam Cię o zadanie sobie kilku pytań i odpowiedzenie na nie. Zakładam, że teraz już wiesz w jakich sytuacjach najbardziej się stresujesz i gdzie ten stres się kumuluje. Możemy zatem przejść do drugiego kroku.

 

JAK SOBIE RADZIĆ ZE STRESEM?

Techniki relaksacyjne to metody świadomego osiągania odprężenia ciała i wewnętrznego spokoju. Relaksacja w naturalny sposób prowadzi do pozbycia się napięć fizycznych i psychicznych. Stosowanie technik relaksacyjnych pozwoli Ci zregenerować ciało i umysł, ale ważne jest, abyś w ciągu dnia, także zadbał o jakość swojego życia.

 

Zapewne jak każdy z nas masz swoje przyzwyczajenia. Codzienne czynności, które często wykonujesz tak naprawdę automatycznie. Mogą być to działania, które nastrajają Cię pozytywnie lub odwrotnie – te, zabierające Ci energię. Im więcej czynności korzystnych tym lepiej. Przedstawię Ci poniżej kilka propozycji, dzięki którym już od rana będziesz w znakomitej formie:

 

 

PORANEK

 

  • Zadbaj o to, aby już od świtu pozytywnie się nastroić. Zjedz pożywne, obfite śniadanie, weź orzeźwiający prysznic, rozruszaj swoje zaspane ciało (zrób małą rozgrzewkę lub zamiast korzystać z windy, przejdź się schodami), użyj ulubionego balsamu lub ulubionych perfum do ciała, posłuchaj piosenki, którą kochasz, wypij pyszną kawę lub herbatę, zrób po prostu coś co wprowadzi Cię w dobry nastrój!

 

 

 

  • Uśmiechaj się od momentu otworzenia oczu. Uśmiech to doskonały sposób na gorszy dzień. Jeśli nie masz ochoty na uśmiech, zmuś się. Sam zobaczysz, że z każdą kolejną minutą Twój uśmiech będzie coraz bardziej naturalny.

 

  • Pomyśl co dobrego Cię dzisiaj spotka. Z pewnością jest taka rzecz, której wyczekujesz w danym dniu. Może to lunch w przerwie z dawno niewidzianą przyjaciółką? A może odprężająca kąpiel po powrocie z pracy? Dzięki takim pozytywnym myślom, Twoje odczucia będą skierowane w tę właściwą stronę.

 

 

W CIĄGU DNIA

 

  • Zaoferuj komuś bezinteresowną pomoc. Może być to drobna przysługa, która poprawi Ci humor, podniesie Twoją samoocenę i doda Ci energii.

 

  • Słuchaj swojej ulubionej muzyki. Takiej, dzięki której Twoje ciało rozluźni się, a umysł odpocznie.

 

 

 

  • Ruszaj się! Chociaż raz w ciągu dnia poczuj się fizycznie zmęczony. Masz wiele możliwości! Możesz biegać, pływać, jeździć na rowerze bądź rolkach, ćwiczyć jogę, grać w tenisa czy siatkówkę, zapisać się na siłownie lub fitness. Pamiętaj, aby była to dyscyplina, z której czerpiesz radość. Jeśli nie lubisz uprawiać żadnych sportów, wyjdź na dłuższy spacer (jeśli masz psa, koniecznie zabierz go ze sobą:)), popracuj w ogródku, umyj samochód, zatańcz w domu lub zapisz się na lekcje tańca do szkoły. Wysiłek fizyczny nie tylko pomaga rozładować napięcie, ale również dotlenia komórki mózgowe, dzięki czemu będziesz bardziej kreatywny. O tym, dlaczego warto się ruszać przeczytasz w artykule: Dlaczego warto ćwiczyć?

 

 

WIECZOREM

  • Nie zapomnij, że dobry, zdrowy sen to podstawa lepszego samopoczucia. Tutaj znjadziesz kilka wskazówek dotyczących tego, jak się porządnie wyspać. Spróbuj chodzić spać o podobnych godzinach, nie objadaj się na dwie godziny przed pójściem do łóżka i przewietrz porządnie pokój, w którym to przecież, Twój organizm będzie nabierał sił na kolejny, wspaniały dzień!

 

W kolejnej części cyklu przejdziemy do omówienia zapowiadanych już technik relaksacyjnych. Tymczasem zapraszam Cię do wypróbowania powyższych propozycji, najlepiej wszystkich w ciągu jednego dnia;).

Kolejny wpis z cyklu „Poznaj stres i zrelaksuj się!”  i o tym jak sobie radzić ze stresem za pomocą świadomego oddechu znajdziesz tutaj.

Kup licencję

Podobne wpisy

37 komentarzy to “Poznaj stres i zrelaksuj się! Sposoby na lepsze samopoczucie”

  1. Hubert

    Uśmiechnąć siędo lustra, powiedzieć sobie komplement i zacząć się śmiać. Humor gwarantowany. Dodatkowo umilić sobie śniadanie kubańskimi rytmami. Taki jest mój sposób na poranek :) a za dnia na poprawę humoru uśmiecham się i zagaduję do ludzi :)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.