Myśl pozytywnie!

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia

pozytywne myślenie, test ze szklanką wodyDzisiaj zaczniemy inaczej niż zwykle. Proszę Cię, abyś na początek odpowiedział sobie na pytanie, czy obok widzisz szklankę do połowy pełną czy do połowy pustą?

Nawet jeśli znasz ten, najpopularniejszy chyba już test na optymizm, warto go sobie przypomnieć, gdyż Twoja ocena może się różnić w zależności od nastroju i okoliczności. To samo możesz sprawdzić na żywo z „prawdziwą” szklanką.

Wynik jest prosty: jeśli widzisz szklankę do połowy pełną, to gratuluję, Twoje myśli zmierzają w bardzo dobrym kierunku! Jeśli postrzegasz tę szklankę jako do połowy pustą, warto trochę popracować nad myśleniem ukierunkowanym na szczęście, które być może nieco u Ciebie szwankuje ;).

 

Wszystko, czego chcesz – wszelka radość, miłość, dostatek, powodzenie, szczęście – jest w zasięgu ręki i czeka, byś to wziął. Musisz wzbudzić w sobie głód. Musisz mieć świadomość celu. A gdy już określisz zamiar i rozpalisz ogień pragnienia, wszechświat dostarczy Ci wszystko, czego chcesz. Dostrzeż wspaniałe i piękne rzeczy wokół siebie, błogosław i wychwalaj je. Z drugiej strony, jeśli coś nie spełnia Twoich oczekiwań, jeśli nie przynosi tego, o co Ci chodzi, nie trać energii na błędy czy narzekania. Obejmuj umysłem wszystko, czego chcesz, byś mógł dostać jeszcze więcej.

– Lisa Nichols

Przytoczyłam we wstępie te słowa, ponieważ uważam, że idealnie oddają to, co chciałabym dzisiaj przekazać: pozytywne myślenie :).

Myśl pozytywnie!Zawsze na początku jest myśl. Czytasz teraz ten tekst, bo pomyślałeś, żeby go przeczytać. Jesteś teraz w tym miejscu, bo wcześniej o nim pomyślałeś. Ten blog także powstał z myśli. Najpierw o nim pomyślałam, a później go stworzyłam. Czy widzisz zatem jaką mocą dysponujesz?

Znajdujesz się w obecnej sytuacji, bo tak zadecydowałeś. Twoje myśli poszły w tym kierunku. Jeśli będziesz narzekał, że jest Ci źle, że nic Ci się nie udaje i masz wiecznego pecha to nie zdziw się, jeśli naprawdę tak będzie!

 

Pamiętaj, wszystko zaczyna się w głowie, a Twoja myśl jest energią, która krąży i przyciąga myśli podobne. To znaczy, że jeśli myślisz pozytywnie, przyciągasz do siebie inne pozytywne myśli i odwrotnie. Zauważ, że kiedy czujesz się źle i zaczynasz myśleć o tym jak jest Ci okropnie, w efekcie zaczynasz czuć się jeszcze gorzej.

Warto stworzyć własną listę rzeczy, które Cię zatem uszczęśliwiają i sprawiają, że myślisz o dobrych rzeczach. Na blogu możesz zajrzeć do moich 10 sposobów, aby już dziś poczuć się szczęśliwym oraz , Jak błyskaiwcicznie poprawić sobie samopoczucie oraz Jak być szczęśliwym, czyli 7 sposobów, aby już dziś rozpocząć praktykę wdzięczności.

Na koniec przytoczę fantastyczne ujęcie tego tematu, które zakłada, że jesteś ogrodnikiem swojego ogrodu marzeń. Być może znasz tę myśl, jeśli tak, to Ci ją przypomnę, bo uważam, że jest w niej bardzo dużo prawdy.

Twój umysł jest jak ogród. Twoje myśli są jak nasionka w tym ogrodzie. Nasionka trzeba pielęgnować. Podlewać, nawozić, żeby urosły z nich piękne kwiaty. Jeśli nie będziesz tego robił, co najwyżej wyrosną Ci chwasty. Innymi słowy, jeśli będziesz zadręczał się negatywnymi myślami to nic dobrego się z nich nie zrodzi. Jesteś odpowiedzialny za swoje myśli jak i za swoje czyny, które się z nich rodzą.

Co posiejesz, to zbierzesz. Zatem już wiesz co musisz zrobić! Uśmiechnąć się i myśleć pozytywnie!

Kup licencję

Podobne wpisy

17 komentarzy to “Myśl pozytywnie!”

 1. retusz

  ludzie często boja się myśleć pozytywnie w tempie życia jaki narzuca nam codzienność, często kojarzy się to z odpoczynkiem umysłu ze swojego rodzajem odejściem od trudnych stresujących sytuacji i zatopieniu się w głąb siebie by umysł mógł spokojnie odetchnąć- ten proces kojarzy się ludziom z monotonią lub spoczywaniem na tak zwanych laurach na co większość nie ma czasu. Warto przeczytać taki artykuł, post ponieważ to pierwszy krok aby jednak zrozumieć i zastanowić się czy zdrowie ducha i myślenie pozytywne to sprawa drugorzędna czy raczej podstawowa aby dostrzec coś więcej niż uciekające przez życie chwile i wyłapywanie z nich przygnębiających przesłań

 2. Karol

  Witam! Wsztstko to, co napisałaś Gosiu jest święta racją:) Od wieków, od zawsze świat dzialał na tej samej zasadzie! Najpierw pojawia się myśl i to od nas zależy, czy bedzie ona konstruktywna, czy destrukcyjna….. za myslą konstruktywną idzie wiara w jej realizację, następnie powinno pojawić się wytrwałość w dążeniu do celu. Nagroda nas nie ominie jeśli połączymy myśl z wiarą i wytrwałością:)
  Cieszę się, że powstał ten blog :) możemy podyskutować i wesprzeć się wzajemnie:) Może Gosiu kiedyś zorganizujesz spotkanie warsztatowe dla uczestników Twojego blogu? :) Byłoby ekstra !!! Pozdrawiam Ciebie i wszystkich czytelników tej strony Karol ze Starogardu Gdanskiego.

  • Gosia

   Zgadzam się z Tobą Karol, myślenie pozytywne + wiara + wytrwałość to potężna kombinacja!

   Spotkanie warsztatowe dla zainteresowanych rozwojem osobistym to świetny pomysł. Jak tylko pojawią się odpowiednie warunki dam znać na blogu!
   Pozdrawiam serdecznie ;)

 3. Сергей Бабенчук (Melser)

  I’ve been reading about binary options, long thought and thought about how to get started, and once again searching for information on this subject, I came acrosss this article put-call-options.com/what-are-options/7-important- steps-how-to-get-started

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.