Jak możesz zadbać o swój kręgosłup?

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia

Kręgosłup to główna podpora naszego ciała (i uważam, że również głowy!). Mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch i ja jak najbardziej się z tym zgadzam. Zdrowe ciało zapewnia nam spokój wewnętrzny i ogólne poczucie bezpieczeństwa. Dlatego tak bardzo zależy mi na tym – i w kółko to powtarzam – abyście dbali o siebie każdego dnia, wykonując nawet najmniejsze czynności.


O kręgosłup dbać możemy na wiele sposobów. Dzisiaj chcę Was zachęcić, abyście wybrali dla siebie coś z listy poniżej (a może wszystko?), którą dla Was przygotowałam. Powiedzmy, że będzie to taki semi-dekalog zdrowego kręgosłupa.

5 PRZYKAZAŃ ZDROWEGO KRĘGOSŁUPA


1. Pamiętamy o wyprostowanej sylwetce i pilnujemy swojej postawy! Głowę trzymamy w osi ciała – zarówno kiedy stoimy czy siedzimy, jak i chodzimy. Zapominamy o zakładaniu nogi na nogę.

2. Zapewniamy sobie codzienny ruch – wzmacniamy, rozciągamy i rozluźniamy kręgosłup – np. z dzisiejszą jogą na zdrowy kręgosłup, która jest już dostępna na YT!

3. Robimy przerwy w pracy – rozciągamy się na każdą stronę i nie siedzimy zbyt długo w jednej pozycji. Zmieniamy pozycje przynajmniej raz na godzinę!

4. Dbamy o mięśnie głębokie brzucha  – niekoniecznie ćwiczymy brzuszki, ale wykonujemy np. ćwiczenia równoważące, które będą angażować cały core.

5. Pamiętamy o spokojnej głowie; napięcia w ciele często spowodowane są przez codzienny stres. Denerwujemy się i spinamy barki czy kark, co prowadzi do bólu. Komu to potrzebne? Kilka głębokich oddechów, relaksacja przed snem, medytacja, spacer po lesie, rozmowa z kimś bliskim… Wybieramy dla siebie najlepsze rozwiązanie i uspokajamy się. Tak jest znacznie lepiej :)


Co, Kochani, wybieracie na dzisiaj?

Kup licencję

Podobne wpisy

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.