9 ulubionych cytatów motywacyjnych, które zmieniły moje życie

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia

Dzisiaj chcę podzielić się z Tobą moimi ulubionymi cytatami rozwojowymi, dzięki którym zmieniłam coś w swoim życiu. Cytatów, które mają dla mnie dużą wartość, gdyż dzięki nim zrozumiałam, że mogę znacznie więcej niż mi się wydaje. Zrozumiałam, że jestem odpowiedzialna za swoje życie i mogę je kształtować w sposób jaki chcę. Dziękuję za to każdemu z autorów.

Ulubione cytaty motywacyjneTych cytatów jest naturalnie jest znacznie więcej, jednak w dzisiejszym wpisie zależało mi, aby uporządkować te najważniejsze i najbardziej dla mnie wartościowe. Istotne bowiem dla mnie jest, aby nawet spośród wielu unikatowych dóbr, móc wybrać coś, co najbardziej do mnie przemawia. Dzięki temu, uczę się dokonywać słusznych wyborów i brać za nie pełną odpowiedzialność.

 

Ciekawa jestem, czy Ty również (a wierzę, że tak) masz swoje ulubione cytaty motywacyjne, które nie tylko Cię wspierają, ale też rozwijają i motywują do działania. Będę wdzięczna za Twoje propozycje w komentarzach do tego wpisu.

 

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.

M.K. Gandhi

Zaczynam od mojego ulubionego cytatu. Tak prostego, i tak prawdziwego. Na końcu tego wpisu przytoczę jeszcze jeden bardzo prosty i bardzo wyrazisty przekaz. Chcesz zmiany? Zacznij od siebie. Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie bardzo do mnie przemawia, gdyż jako nastolatka miałam skłonność obwiniać wszystko i wszystkich wokół za rzeczy, które mi nie odpowiadały. Przeczytałam te słowa i wzięłam sobie przekaz do serca. Uwierz lub nie, lecz od następnego dnia wiele się zmieniło.

 

Największym błędem, jaki człowiek może popełnić to strach przed popełnieniem błędu.

Elbert Green Hubbard

Nie podejmuję działania, bo myślę, że coś może mi się nie udać, że gdzieś popełnię błąd. Tymczasem popełnianie błędów wpisane jest w działanie! Kiedy to zrozumiałam, miałam więcej odwagi, aby zrobić pierwszy i każdy kolejny krok! Teraz za każdym razem powtarzam sobie: oczekuj najlepszego, ale nie bój się popełniać błędów, z każdego niepowodzenia wyciągaj wnioski, aby w przyszłości być lepiej przygotowanym. Działa!

 

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

Mark Twain

Kolejny, niezwykły cytat nawiązujący do istoty działania. Całość brzmi tak: Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. Piękne, prawda?

 

Twoje życie staje się lepsze tylko, kiedy Ty stajesz się lepszym.

Anthony Robbins

Ten cytat przypomina o nieustającej potrzebie rozwoju. Potrzebie pogłębiania wiedzy, poszerzania umysłu i ciągłej pracy nad sobą. Przypomina mi o tym, że zmiana zaczyna się ode mnie. Nie mogę wymagać od innych, aby uczynili mój świat pięknym. Mogę wymagać tego od siebie, bo zmiana zaczyna się ode mnie.

 

Zrób to zanim będziesz gotów, gdyż nigdy nie będziesz gotów, jeśli będziesz czekać.

Les Brown

Jakże prawdziwe! Jak wielu ludzi nie podejmuje działania, odkładając swoje marzenia na później, odkładając swoje cele na ten właściwy moment, kiedy będą gotowi. Ja również tak robiłam i nadal zdarza mi się tak postępować. Myślę, że jak poczekam to bardziej przygotowana, wykonam coś znacznie lepiej. Jednak wiem, że jest to droga do nikąd. Nigdy bowiem nie będziemy w pełni gotowi, aby zacząć coś nowego. Nigdy nie będzie idealnego momentu, bo najlepszy moment jest właśnie teraz.

 

Nie sądzę, by ktokolwiek był na tyle mądry, aby ocenić, co jest możliwe, a co nie.

Henry Ford

Ile razy zdarzyło Ci się powiedzieć: to niemożliwe! Mnie wiele razy, głównie w odniesieniu do swoich marzeń. Jednak świat daje nam tyle możliwości, że zamiast z góry skreślać nasze marzenia, lepiej zróbmy krok w kierunku ich spełnienia, aby móc rzeczywiście ocenić czy jest to możliwe czy też nie.

 

Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, co chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą.

Harv Eker

Dzięki tym słowom zrozumiałam w pełni, że skupianie się na tym, czego nie chcę, zamiast na tym, czego pragnę, jest strasznym marnotrawstwem czasu. Skup się na swoich celach, skoncentruj całą swoją uwagę na marzeniach i rób wszystko w kierunku ich spełnienia, a zobaczysz, że wokół dzieją się cuda ;).

 

Szaleństwo to robienie ciągle tych samych rzeczy w oczekiwaniu różnych rezultatów.

Albert Einstein

Co poszło mi nie tak? Dlaczego nie udało mi się tego osiągnąć po raz kolejny? A może warto byłoby zmienić taktykę? Jeśli wiem, że dany sposób nie działa, to potrzebuję odnaleźć inny, który zadziała!

 

Kimkolwiek jesteś, bądź dobry.

Abraham Lincoln

Dziękuję Abrahamowi Lincolnowi za te słowa. Dziękuję za ich prostotę, jasność i wyrazistość przekazu. Takie banalne, a tak często zapominane. Cokolwiek robisz, gdziekolwiek jesteś, z kimkolwiek masz do czynienia. Kimkolwiek jesteś, po prostu bądź dobry.

 

Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji stworzyłam dwa wpsiy o tym jak się zainspirować: 5 rzeczy, które Cię zainspirują, Część I, oraz 5 rzeczy, które Cię zainspirują, Część II.

Kup licencję

Podobne wpisy