9 ulubionych cytatów motywacyjnych, które zmieniły moje życie

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia

Dzisiaj chcę podzielić się z Tobą moimi ulubionymi cytatami rozwojowymi, dzięki którym zmieniłam coś w swoim życiu. Cytatów, które mają dla mnie dużą wartość, gdyż dzięki nim zrozumiałam, że mogę znacznie więcej niż mi się wydaje. Zrozumiałam, że jestem odpowiedzialna za swoje życie i mogę je kształtować w sposób jaki chcę. Dziękuję za to każdemu z autorów.

Ulubione cytaty motywacyjneTych cytatów jest naturalnie jest znacznie więcej, jednak w dzisiejszym wpisie zależało mi, aby uporządkować te najważniejsze i najbardziej dla mnie wartościowe. Istotne bowiem dla mnie jest, aby nawet spośród wielu unikatowych dóbr, móc wybrać coś, co najbardziej do mnie przemawia. Dzięki temu, uczę się dokonywać słusznych wyborów i brać za nie pełną odpowiedzialność.

 

Ciekawa jestem, czy Ty również (a wierzę, że tak) masz swoje ulubione cytaty motywacyjne, które nie tylko Cię wspierają, ale też rozwijają i motywują do działania. Będę wdzięczna za Twoje propozycje w komentarzach do tego wpisu.

 

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.

M.K. Gandhi

Zaczynam od mojego ulubionego cytatu. Tak prostego, i tak prawdziwego. Na końcu tego wpisu przytoczę jeszcze jeden bardzo prosty i bardzo wyrazisty przekaz. Chcesz zmiany? Zacznij od siebie. Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie bardzo do mnie przemawia, gdyż jako nastolatka miałam skłonność obwiniać wszystko i wszystkich wokół za rzeczy, które mi nie odpowiadały. Przeczytałam te słowa i wzięłam sobie przekaz do serca. Uwierz lub nie, lecz od następnego dnia wiele się zmieniło.

 

Największym błędem, jaki człowiek może popełnić to strach przed popełnieniem błędu.

Elbert Green Hubbard

Nie podejmuję działania, bo myślę, że coś może mi się nie udać, że gdzieś popełnię błąd. Tymczasem popełnianie błędów wpisane jest w działanie! Kiedy to zrozumiałam, miałam więcej odwagi, aby zrobić pierwszy i każdy kolejny krok! Teraz za każdym razem powtarzam sobie: oczekuj najlepszego, ale nie bój się popełniać błędów, z każdego niepowodzenia wyciągaj wnioski, aby w przyszłości być lepiej przygotowanym. Działa!

 

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

Mark Twain

Kolejny, niezwykły cytat nawiązujący do istoty działania. Całość brzmi tak: Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. Piękne, prawda?

 

Twoje życie staje się lepsze tylko, kiedy Ty stajesz się lepszym.

Anthony Robbins

Ten cytat przypomina o nieustającej potrzebie rozwoju. Potrzebie pogłębiania wiedzy, poszerzania umysłu i ciągłej pracy nad sobą. Przypomina mi o tym, że zmiana zaczyna się ode mnie. Nie mogę wymagać od innych, aby uczynili mój świat pięknym. Mogę wymagać tego od siebie, bo zmiana zaczyna się ode mnie.

 

Zrób to zanim będziesz gotów, gdyż nigdy nie będziesz gotów, jeśli będziesz czekać.

Les Brown

Jakże prawdziwe! Jak wielu ludzi nie podejmuje działania, odkładając swoje marzenia na później, odkładając swoje cele na ten właściwy moment, kiedy będą gotowi. Ja również tak robiłam i nadal zdarza mi się tak postępować. Myślę, że jak poczekam to bardziej przygotowana, wykonam coś znacznie lepiej. Jednak wiem, że jest to droga do nikąd. Nigdy bowiem nie będziemy w pełni gotowi, aby zacząć coś nowego. Nigdy nie będzie idealnego momentu, bo najlepszy moment jest właśnie teraz.

 

Nie sądzę, by ktokolwiek był na tyle mądry, aby ocenić, co jest możliwe, a co nie.

Henry Ford

Ile razy zdarzyło Ci się powiedzieć: to niemożliwe! Mnie wiele razy, głównie w odniesieniu do swoich marzeń. Jednak świat daje nam tyle możliwości, że zamiast z góry skreślać nasze marzenia, lepiej zróbmy krok w kierunku ich spełnienia, aby móc rzeczywiście ocenić czy jest to możliwe czy też nie.

 

Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, co chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą.

Harv Eker

Dzięki tym słowom zrozumiałam w pełni, że skupianie się na tym, czego nie chcę, zamiast na tym, czego pragnę, jest strasznym marnotrawstwem czasu. Skup się na swoich celach, skoncentruj całą swoją uwagę na marzeniach i rób wszystko w kierunku ich spełnienia, a zobaczysz, że wokół dzieją się cuda ;).

 

Szaleństwo to robienie ciągle tych samych rzeczy w oczekiwaniu różnych rezultatów.

Albert Einstein

Co poszło mi nie tak? Dlaczego nie udało mi się tego osiągnąć po raz kolejny? A może warto byłoby zmienić taktykę? Jeśli wiem, że dany sposób nie działa, to potrzebuję odnaleźć inny, który zadziała!

 

Kimkolwiek jesteś, bądź dobry.

Abraham Lincoln

Dziękuję Abrahamowi Lincolnowi za te słowa. Dziękuję za ich prostotę, jasność i wyrazistość przekazu. Takie banalne, a tak często zapominane. Cokolwiek robisz, gdziekolwiek jesteś, z kimkolwiek masz do czynienia. Kimkolwiek jesteś, po prostu bądź dobry.

 

Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji stworzyłam dwa wpsiy o tym jak się zainspirować: 5 rzeczy, które Cię zainspirują, Część I, oraz 5 rzeczy, które Cię zainspirują, Część II.

Kup licencję

Podobne wpisy

10 komentarzy to “9 ulubionych cytatów motywacyjnych, które zmieniły moje życie”

 1. Mała Megi

  Super artykuł! Ja też bardzo lubię i cenię cytaty które są proste i które możemy wykorzystywać w codziennym życiu. Już od jakiegoś czasu powtarzam sobie „Spraw, aby każdy Twój dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia”! Uwielbiam! :)

  • Gosia Mostowska

   To bardzo motywujące słowa! Pomyślałam sobie, że zaraz po przebudzeniu warto zadać sobie pytanie mocno nawiązujące do Twojego cytatu: co mogę zrobić, aby uczynić ten dzień jednym z najpiękniejszym dni mojego życia?
   Dzięki!

 2. Dorota

  Gosiu, bardzo inspirujący wybór cytatów!

  Słowa Ghandiego, które przytaczasz, też są jednym z moich ulubionych cytatów. Natomiast po raz pierwszy spotkałam się z cytatem z Lincolna a jest super, że tak powiem ;-). Tak jak piszesz, są to zdania porażające w swej prostocie a jednocześnie tak głęboko mądre, że można (i zapewne należy) kontemplować je przez całe życie.

  Dla mnie bardzo ważne są następujące cytaty czy maksymy:

  „Poznaj samego siebie” – uważam, że często zbyt dużą wagę przywiązujemy do tego, jacy „powinniśmy być” (według zewnętrznych wymogów), albo jacy „chcielibyśmy być” (w sensie naśladowania kogoś innego, albo porównywania się do niego) a zbyt małą do odkrywania siebie i budowania swojego życia i szczęścia na fundamencie własnej natury, której w dużej mierze nie da sie zmienić. Trzeba ją poznać i zaakceptować, np. introwertyk nie zmieni się w ekstrawertyka, może najwyżej nauczyć się określonych zachowań czy technik, które ułatwią mu funkcjonowanie w niektórych sytaucjach, ale jego wewnętrzna natura pozostanie niezmieniona. Co nie oznacza, rzecz jasna, usprawiedliwiania tkwienia w destrukcyjnych nawykach, itd.

  I drugi cytat, dotyczący rodzicielstwa (niestety nie wiem, kto jest jego autorem):

  „Rodzice, nie martwcie się tym, że dzieci was nie słuchają, martwcie się tym, że na was patrzą” – bez kometarza ;-)

  Pozdrawiam

  • Gosia Mostowska

   Nosce te ipusm – poznaj samego siebie. Właśnie te słowa (w wersji łacińskiej) wygrawerowałam sobie na medaliku dobrych kilka lat temu, są dla mnie bardzo ważne i inspirujące, dlatego w pełni się z Tobą zgadzam :)

   Co do drugiego cytatu, pierwszy raz przeczytałam te słowa i rzeczywiście jest w nich dużo prawdy. Jak to napisałaś – bez komentarza ;-)

   Pozdrawiam

 3. Tomasz

  Absolutnie świetne cytaty! Dorzucę 3 od siebie, które miałem okazję zasłyszeć w ciągu kilku ostatnich dni:

  „Idealista uważa, że krótka perspektywa się nie liczy. Cynik uważa, że długa perspektywa się nie liczy. Realista uważa, że wynik w długiej perspektywie zależy od tego, co się w krótkiej perspektywie zrobiło, z czego nie.” – Sydney J. Harris

  „Ilość sił w tobie drzemiących zawsze przewyższa wysiłek jaki wkładasz we wszystko co k**** robisz.” – CT Fletcher

  „Jeśli to co robisz nie przybliża cię do twojego celu, to cię od niego oddala.” – Brian Tracy

  Myślę, że jest mnóstwo wspaniałych cytatów które dają do myślenia. Więcej, dobrze wykorzystywane, zawieszone nad biurkiem czy nad lustrem, przeglądane i odkrywane na nowo będą inspirować i motywować dzień w dzień !

  • Gosia Mostowska

   Tak, masz rację! Takich inspirujących cytatów jest znacznie więcej, jednak myślę, że warto znaleźć taką własną „złotą listę”.

   Słowa B. Tracy’ego są mi dobrze znane, ale dwóch pozostałych cytatów nie znałam. Dzięki Tomasz!

 4. Sophie

  Witam.
  Gratuluję wspaniałego bloga, ogromnych pokładów siły i motywacji, by go rozwijać.
  Chciałabym dorzucić dwa cytaty, które są dla mnie ważne w moim życiu – dzięki nim rozwijam siebie – nie wizerunek osoby, która przez wiele lat próbowała być taka jak inni, byleby uzyskać akceptację, zyskać przyjaciół, w którym towarzystwie czułam się źle – tak naprawdę nie podzielałam ich zainteresowań, nie podobał mi się model życia, który kreowali. Były źródłem motywacji, która pozwoliła mi wziąć odpowiedzialność za siebie. Dzięki tym maksymom nauczyłam się także, by nie pozwolić „oderwać się” od swoich hobby, które sprawiają nam radość, ale nie spotykają się z powszechną akceptacją, i w końcu – dały mi one siłę, by wstać z łóżka i walczyć. O co?
  O lepszą wersję siebie.
  Oto i one:
  „Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy” – Arystoteles
  „Nigdy nie zapominajcie! Im wyżej wzlatujemy, tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie umieją latać” F. Nietzsche
  Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim wewnętrznego spokoju i odnalezienia źródła swojego życiowego szczęścia. :)

  • Gosia Mostowska

   Dziękuję Sophie, to dla mnie bardzo ważne o czym tutaj piszesz. Wiele odwagi wymaga, aby przyznać się (również przed sobą) do braku akceptacji i silnej chęci przypodobania się innym.
   I dzięki za Twoje cytaty, są również bardzo motywujące i inspirujące do działania.
   Pozdrawiam serdecznie życząc dużo spokoju i wewnętrznego szczęścia :)

 5. Ewa

  Niedawno założyłam „zeszycik motywujący”, w którym zapisuję różne inspirujące zdania, porady psychologów i przede wszystkim sentencje i cytaty – te które wymieniłaś na pewno się w nim znajdą :) Bardzo dziękuję <3

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.