Zacznij dzień zdrowo! Woda z cytryną

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia
Woda z cytryną na czczo na zdrowie

Dzisiejszym wpisem chciałabym rozpocząć nowy cykl, w którym będę krótko opisywać zdrowe produkty żywieniowe :). Dostałam od Was wiele wiadomości z pytaniami o to, co warto jeść. Pisaliście, że gubicie się w natłoku informacji pojawiających się w internecie i z chęcią poczytalibyście krótkie i proste wpisy dotyczące produktów, które warto zawrzeć w swoim menu dnia. Zatem odpowiadam na Wasze potrzeby i od dzisiaj w każdym tygodniu będzie pojawiało się coś nowego, co warto wpleść do swojego jadłospisu. Rozpoczynamy całkiem prosto, jednak niezwykle zdrowo! Dzisiaj zachęcam Was do codziennego picia ciepłej wody z sokiem z cytryny!

Duża szklanka ciepłej wody z wyciśniętym sokiem z połówki cytryny to rewelacyjny sposób na rozpoczęcie dnia! Stosuję już od kilkunastu lat i nie wyobrażam sobie, abym mogła inaczej zacząć mój dzień! O wodzie z cytryną pisałam już przy okazji porannych rytuałów i dbania o nasze struny głosowe. Za co tak pokochałam ten magiczny napój?

Zaczęło się banalnie. Będąc nastolatką wyczytałam w jednej z gazet, że szklanka wody z cytryną na czczo to jeden z największych sekretów top modelek, który nie tylko pobudza zaspany organizm, ale także jest to świetny sposób na zachowanie płaskiego brzucha :). Jako miłośniczka takich nowinek nie mogłam nie spróbować!

Co takiego zatem dobrego może nam przynieść picie wody z sokiem z cytryny? Przede wszystkim taki napój oczyszcza nasz organizm po całej nocy oraz pomaga przyspieszyć i uregulować metabolizm (a dokładniej pracę jelit). Co ważne, wzmacnia odporność, a to względu na dużą zawartość witaminy C.

Woda z cytryną z rana na zdrowie!

Co więcej, pomaga zachować równowagę kwasowo-zasadową orgaznimu, co jest niezwykle istotne, gdyż większość produktów zjadanych w ciągu dnia ma odczyn kwasotwórczy (nie, to nie jest błąd – cytryna jest zasadotwórcza).

Związki zawarte w cytrynie, takie jak potas, polifenole czy pektyny powodują,

że cytryna ma również działanie antybakteryjne i antyseptyczne, co pomaga oczyścić krew z toksyn, w konsekwencji poprawiając kondycję naszej skóry. Czego chcieć więcej? :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Krótkie, ale jakże istotne rady na koniec!

  • Najlepiej, jeśli będzie to ciepła woda, gdyż pijąc zimną Twój organizm będzie musiał zużyć więcej energii do jej ogrzania
  • Ponadto do mikstury wody z sokiem z cytryny możesz dodać łyżeczkę miodu, który dodatkowo wzmocni działanie antyseptyczne napoju
  • Pij taką miksturę najlepiej na czczo, na około 20-30 minut przed śniadaniem
  • Na szklankę wody wystarczy sok wyciśnięty z połówki cytryny.

Kto podejmuje się tego wyzwania i obiecuje przez najbliższy tydzień rozpoczynać swój dzień z tym banalnym, ale jakże dobroczynnym napojem?

Kup licencję

Podobne wpisy