POKOCHAJ SIEBIE

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia

Na ostatnich warsztatach w Łowyniu jedna z dziewczyn zadała mi pytanie o to, jak długo zajęło mi pokochanie siebie oraz jak to się stało.


Bardzo lubię poruszać temat miłości do siebie, bo uważam, że nie ma ważniejszej relacji w naszym życiu niż nasza relacja z samym sobą. Jednak, tak jak to często bywa z rzeczami bardzo ważnymi, aby w pełni ich doświadczyć, potrzebujemy czasu (i nie chodzi mi tutaj o tygodnie czy miesiące, ale czasem o całe lata), energii i odpowiedniego nastawienia (bo prędzej czy później stracimy zapał i złapiemy gorszy moment) oraz pracy (w tym przypadku codziennej pracy właśnie z samym sobą).


To, co mnie tutaj bardzo pomogło, to dbanie o siebie (pod każdym względem), rozmawianie ze sobą jak z najlepszym przyjacielem, pamiętanie, że jestem„tylko” człowiekiem i… ćwiczenie, które chciałabym, abyście wykonali, jak tylko przeczytacie do końca ten wpis. Pamiętajcie, że mamy czas i nie ma znaczenia, w jakim punkcie znajdujemy się obecnie. Najważniejsze jest to, aby każdego dnia zrobić dla siebie coś dobrego, coś, co sprawi, że dostrzeżemy, jakim wyjątkowym człowiekiem jesteśmy. Bo każdy z nas jest wyjątkowy.


Idź do lustra, spójrz na siebie, obejmij wzrokiem swoją twarz najdokładniej, jak potrafisz, naprawdę zobacz siebie – być może po raz pierwszy w życiu tak w pełni świadomie. Na początek uśmiechnij się do siebie. Zobacz, co czujesz. Cały czas patrz sobie w oczy. Uśmiechaj się tak przez chwilę, a następnie powiedz sobie coś miłego – bez względu na to, czy tyczy się to Twojego wyglądu, cechy charakteru, czy jeszcze czegoś innego. Okaż sobie wsparcie i szacunek, a następnie wypowiedz magiczne słowa: „Kocham Cię”.


Jeśli jesteś w stanie to zrobić – jesteś na dobrej drodze – tak przynajmniej było właśnie ze mną…

„Cześć, moja Kochana, miło Cię widzieć. Pięknie dziś wyglądasz, nawet jeśli uważasz, że jest inaczej. Jesteś naprawdę dobrą i wyjątkową kobietą. Cieszę się, że mogę być TOBĄ. Kocham Cię i pamiętaj, że zawsze jestem przy Tobie. Możesz na mnie liczyć”.

TWOJA KOLEJ.

Kup licencję

Podobne wpisy