INTENCJE

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia

INTENCJE ✨

Jakiś czas temu pisałam Wam, że intencje są czymś dla mnie ważnym, czymś co towarzyszy mi od dłuższego czasu i co magicznie zadziewa się w moim życiu. Uwierzyłam, że realnie mogę kreować swoje życie poprzez to co myślę i robię na co dzień. I dzisiaj chcę się tym z Wami podzielić.

Intencje ustawiam nie tylko na początku roku (te zwykle dotyczą „większych spraw” i są bardziej długoterminowe), ale też raz w miesiącu podczas nowiu księżyca. Zapisuję w zeszycie wszystko co chcę, aby wydarzyło się w moim życiu.

Z intencją można jednak pracować każdego dnia. Możemy ustawić intencję:

– o poranku (czego dzisiaj potrzebuję? Co chcę, aby się dla mnie zadziało?);
– przed praktyką jogi (jak chcesz się czuć podczas praktyki i po jej zakończeniu);
– na początku nowej relacji (jak ta relacja ma nam wzajemnie służyć).

Jak zapewne zauważacie z intencją pracujemy „na początku”, zatem kiedy zaczynamy cokolwiek (dzień, praktykę, medytację, relację, projekt w pracy) możemy wokół tego stworzyć nasz magiczny rytuał, który będzie nam przypominał CO JEST TUTAJ DLA NAS WAŻNE.

A dlaczego to jest takie istotne? Bo my bardzo często tracimy motywację do działania, czasem już po kilku dniach, tracimy z oczu PO CO to robimy, PO CO coś zaczęliśmy, tracimy nasz sens.

A zapisując intencję w swoim sercu, zawsze możemy do niej wrócić i przypomnieć sobie nasze DLACZEGO.

Co jest ważne podczas pracy z intencją? Dla mnie najważniejsze jest, aby połączyć się ze sobą, aby intencja wynikała Z SERCA, a nie z głowy. To wcale nie takie trudne. Razem nam się uda ☺️

Przygotuj sobie (jeszcze dzisiaj!):
🌙 zeszyt/kartkę/notes i coś do pisania;
🌙świecę (opcjonalnie);
🌙przynajmniej kilkanaście minut dla siebie.

Usiądź w wygodnym miejscu, w którym czujesz się dobrze i komfortowo. Zapal świeczkę, jeśli jej używasz. Zamknij oczy, weź kilka głębszych oddechów (możesz też wykonać ulubioną medytację), połóż jedną dłoń na sercu, drugą na brzuchu. Pooddychaj chwilę do tych miejsc i skupiając uwagę na swoim sercu zadaj sobie pytania:


CZEGO CHCĘ WIĘCEJ w moim życiu?
Czego POTRZEBUJĘ?
Jak chcę się CZUĆ?
Co jest dla mnie WAŻNE?

Jak pojawią się już odpowiedzi zapisz je (najpierw jakkolwiek, może to być nawet jedno słowo KLUCZ) i sformułuj z nich swoje INTENCJE.
Ważne! Niech będą zapisane tak, jakby działy się już teraz („Jestem spokojna” zamiast: „Będę bardziej spokojna”) i sformułowane w sposób pozytywny („Czuję się dobrze w moim ciele” zamiast: „Chcę przestać nie lubić siebie”).

Jak już zapiszesz jedną bądź kilka intencji, wybierz na początek taką, którą najbardziej czujesz. Podczas której czytania, czujesz poruszenie w ciele. Powtórz ją sobie kilka razy, cały czas trzymając lewą rękę na sercu.

To ważne, aby o niej pamiętać i do niej wracać. Możesz zapisać ją w widocznym miejscu, np. na drzwiach lodówki czy na lustrze w łazience. Możesz ją także zapisać na dodatkowej karteczce i nosić przy sobie: w kieszeni czy w portfelu. Przypominaj sobie o niej podczas medytacji, praktyki jogi, po przebudzeniu i przed zaśnięciem. I zobacz co się wydarzy ☺️💫


I najważniejsze, noś ją w swoim sercu 💛
Powodzenia!

Kup licencję

Podobne wpisy