Dlaczego powinieneś jeść jabłka?

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia

Możemy cieszyć się ich smakiem przez cały rok, chociaż najpopularniejsze są jesienią. Stanowią podstawę zdrowego żywienia, a Brytyjczycy nie bez powodu mawiają: „Zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie Ci potrzebny”. Co takiego mają w sobie jabłka, że warto po nie sięgać każdego dnia?

Owoc, obok którego nie można przejść obojętnie! Jabłka!

Wiedziałeś, że jabłka pomagają obniżyć zły cholesterol? Spożywanie już jednego większego jabłka dziennie obniża ten niezdrowy związek chemiczny o kilka do nawet 10 procent. Ponadto jabłka wpływają korzystnie na nasze serce, poprawiają pamięć i koncentrację, dzięki zawartości fruktozy i innych węglowodanów, które dodatkowo dodają nam energii!

Jabłka to prawdziwe źródło przeciwutleniaczy, które mają kluczowy wpływ na stan naszej skóry. Dzięki takim antyoksydantom jak: selen, cynk, witamina A i C pozbywamy się wolnych rodników, co w efekcie wzmacnia nie tylko nasz układ odpornościowy, ale też zapewnia młody wygląd. Pamiętaj przy tym, aby jeść je w całości ze skórką, ponieważ to właśnie w niej zawartych jest najwięcej witamin!

perfect figure

Jabłka bogate są w błonnik, co wpływa niezwykle korzystnie na proces trawienia. Co więcej, hamują wilczy apetyt, dzięki zawartości pektyn, które „napełniają” żołądek w taki sposób, że do mózgu wysyłana jest informacja „jestem syty”.

Dodatkowo zawierają bardzo mało kalorii (nie działa w przypadku szarlotek i innych jabłkowych deserów ;)). Jedno średniej wielkości jabłko (ok. 75 gram) ma tylko 36 kalorii! Warto zatem jeść je nie tylko na zdrowie, ale i dla zachowania szczupłej sylwetki!

Chyba nie muszę Was dłużej namawiać? Kto zatem podejmuje wyzwanie i przez najbliższy tydzień będzie zjadał co najmniej jedno jabłko dziennie? ;)

Kup licencję

Podobne wpisy

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.