Wdzięczność. Droga do szczęścia

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia

Na blogu szykują się duże zmiany! Ale zanim te duże, zacznijmy od tych mniejszych! Dostałam od Was wiele podpowiedzi dotyczących ulepszenia PureStyle.pl za które bardzo bardzo dziękuję. Najczęściej pojawiającym się zdaniem było: WIĘCEJ WPISÓW! Nie wiedziałam początkowo jak to rozwiązać, ponieważ póki co, jestem w stanie przygotować jeden wpis tygodniowo. Znalazłam rozwiązanie!

W każdym tygodniu będzie pojawiać się dłuższy artykuł (jak dotychczas) oraz krótszy wpis, taki jak ten dzisiejszy. Ponadto niebawem wprowadzę trzeci post tematyczny, który będzie pojawiał się w każdym tygodniu, ale to na razie niech zostanie tajemnicą ;). Dziękuję za Wasz rady i ciepłe słowa! A teraz zapraszam Was na lekki i przyjemny wpis o… wdzięczności.

 

Za co czujesz wdzięczność? Ile razy dziennie, a może tygodniowo dziękujesz za coś? Chcę Cię dzisiaj zachęcić, abyś zaczął doceniać drobne rzeczy, które codziennie spotykasz na swojej drodze. Abyś nauczył się szacunku do siebie, do innych, do świata. Czerpał jak najwięcej radości z każdej rzeczy, która Cię spotyka i która Cię otacza.

Wdzięczność. Droga do szczęścia

 

W osobnym artykule opisałam 7 sposobów, aby już dziś wprowadzić praktykę wdzięczności do swojego życia, do którego przeczytania gorąco Cię zachęcam.

 

Pozwól sobie na chwilę refleksji i podziękuj za codzienne rzeczy, które Ci się przytrafiają, takie jak piękne słońce na niebie, za przemiłe spotkanie, za pyszny obiad, za to, że zdążyłeś na autobus, za świetną atmosferę w pracy; jak i rzeczy stałe, które po prostu masz, a które kiedyś możesz utracić, np. za silne nogi, dzięki którym możesz biegać, za zdrowe serce, dzięki któremu żyjesz, za dach nad głową, za ciepłe łóżko, za spokój w kraju, w którym żyjesz, za to, że masz pieniądze, aby się uczyć.

Podziękuj też sobie, za odwagę jaką wykazałeś się podczas dzisiejszego przemówienia, za wybór zdrowego posiłku, za ogromne skupienie podczas rozmowy z drugim człowiekiem. Zobacz jak wiele masz i doceń to!

 

Po co to wszystko? Wyobraź sobie, że ludzie, którzy regularnie praktykują wyrażanie wdzięczności są bardziej energiczni, skłonni do pomocy, i co najważniejsze szczęśliwsi od osób, które nie doceniają tak wielu rzeczy. Ponadto odczuwając wdzięczność, która jest uczuciem pozytywnym, wyciszamy negatywne uczucia, takie jak np. gniew czy zdenerwowanie, bo jak jednocześnie czuć czystą wdzięczność i gniew?

 

Wdzięczność. Za co jestem dzisiaj wdzięczny.Co więcej, doceniając siebie, ludzi wokół czy wydarzenia nas spotykające, podwyższamy swoją samoocenę i poczucie własnej wartości, bo zaczynamy zdawać sobie sprawę ze swoich osiągnięć.

Stajemy się pewniejsi siebie i mamy większą motywację, aby robić coś dla siebie i innych, bo to nas napędza i daje nam poczucie szczęścia i spełnienia.

Dlatego raz w tygodniu bądź częściej podziękuj za rzeczy, za które czujesz wdzięczność. I naprawdę poczuj tę wdzięczność, a zobaczysz, że podświadomie zaczniesz widzieć więcej pozytywnych rzeczy w swoim życiu.

Za co jestem dzisiaj wdzięczny?

Kup licencję

Podobne wpisy