MOJE TOP 3, CZYLI NAJLEPSZE KSIĄŻKI, KTÓRE POWINIENEŚ PRZECZYTAĆ W 2017 ROKU

Drukuj Kategorie: Autor: Gosia

Wiecie, że lubię czytać książki. Dlatego też na blogu powstała osobna kategoria Recenzje, w której opisuję pozycje, według mnie, godne polecenia. Ostatnimi miesiącami nie pojawiło się zbyt wiele tytułów, a ja chciałam to właśnie zmienić.

Pomyślałam, że ciekawym pomysłem byłoby stworzenie wpisu z moimi top 3! Czyli najprościej pisząc: najlepsze książki, które mogę Wam polecić z całego serca. I tak powstał dzisiejszy artykuł. Gwarantuję, że bez względu na to, po którą pozycję sięgniecie, okaże się ona dla Was niezwykle wartościowa i pożyteczna.

Od razu zaznaczę, że jestem bardzo ciekawa Waszych top książek, które warto, według Was mieć w swojej biblioteczce, albo chociaż raz przeczytać. Dajcie znać w komentarzach, gdyż zawsze chętnie czytam o Waszych propozycjach :).

 

MAGIA MYŚLENIA NA WIELKĄ SKALĘ – Dawid Schwartz

Najlepsze książki rokuJeśli tytuł dzisiejszego artykułu brzmiałby: “Jedna książka, którą powinieneś przeczytać tego roku”, to właśnie ta książka znalazłaby tu swoje miejsce. Magia myślenia na wielką skalę to pozycja absolutnie rewelacyjna, a przede wszystkim inspirująca i bardzo praktyczna.

Jak mówi sam auto: „W wielkim myśleniu jest magia”, jednak my mamy tendencję do myślenia małostkowego. I dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, bo tak jest łatwiej. A po drugie, bo nie wiemy jak moglibyśmy myśleć inaczej. Nie wiemy jak myśleć na wielką skalę. I właśnie ta książka przychodzi nam tutaj z pomocą.

Najlepsze jest to, że myślenie na wielką skalę możesz wprowadzić do życia od zaraz (jak tylko ją przeczytasz). Jestem pewna, że podejście jakie prezentuje autor odmieni jakość Twojego życia zarówno w pracy, związku, przyjaźni czy rodzinie. Odmieni też to, w jaki sposób myślisz o sobie.

To świetna pozycja dla osób, które chcą się rozwijać (a Ty mój drogi czytelniku, skoro tu jesteś, to chyba chcesz?) i sięgać po więcej. To książka dla osób, które dostrzegają jak wiele możliwości otwiera przed nimi świat i absolutnie na tym nie kończą, bo wiedzą, że kluczem do sukcesu jest działanie.

Myślę, że nie jestem w stanie wyrazić jak bardzo ta książka może Ci pomóc w osiągnięciu wymarzonych celów czy po prostu w zmianie podejścia do siebie i innych. Mnie pomogła bardzo. A przede wszystkim mocno zmotywowała w momencie, w którym czułam, że tracę energię. To wraz z nią powstał kanał Małgorzata Mostowska, którego tak bardzo się obawiałam. Dlatego ta książka zajmuje w mojej top liście zaszczytne pierwsze miejsce.

 

NOWA PSYCHOLOGIA SUKCESU – Carol Dweck

Ten tytuł na początku do mnie nie przemówił. Ale słyszałam tyle dobrego o tej książce, że poszukiwałam jej wszędzie! Okazało się, że wcale tak łatwo nie będzie, bo się wyprzedała. Koniecznie chciałam ją mieć w wersji papierowej. Całkiem przypadkowo udało mi się zakupić ją na allegro w śmiesznie niskiej cenie. Nie mogłam być bardziej szczęśliwa! Ale, ale! Ja tu miałam pisać o książce!

Nowa Psychologia Sukcesu naprawdę może odmienić Twoje życie, i absolutnie tutaj nie przesadzam. To książka, która traktuje o nastawieniu. Odpowiednim nastawieniu umysłu, w stosunku do siebie jak i do innych.

Będzie niezwykle pomocna dla rodziców, bo z pewnością pozwoli lepiej zrozumieć ich dzieci, ale też pokaże jak z nimi rozmawiać, aby w pełni uwolnić ich potencjał. To również świetna książka dla trenerów, czy osób które mają pod swoją opieką kogoś, komu chcą pomóc w osiągnięciu lepszych rezultatów. To rewelacyjna pozycja dla siebie samego, aby dostrzec możliwości jakie mamy w pracy, przyjaźni, związku… wystarczy tylko (TYLKO!) zmienić nastawienie. Z pewnością nie jest to łatwe, ale na pewno warto.

Dodatkowym atutem książki są ciekawe przypadki czy życiorysy znanych osób (m.in. Michaela Jordana) z nastawieniem na trwałość oraz z nastawieniem na rozwój (o których dowiesz się już z samej lektury) i ukazanie jak, w związku z tym nastawieniem, potoczyło się ich życie. Naprawdę polecam!

 

HISTORIA WEWNĘTRZNA JELITA. NAJBARDZIEJ FASCYNUJĄCY ORGAN NASZEGO CIAŁA – Giulia Enders

Powiem Wam coś. Jak tylko napisałam tytuł ostatniej książki, w głowie pojawiło się to: „No chyba żartujesz? Po takich dwóch ambitnych pozycjach, nagle coś takiego?”. I być może w Twojej głowie pojawi się podobna myśl, ale gwarantuję Ci, że nie warto oceniać książki po okładce.

Jakiś czas temu wykupiłam pakiet w audiotece i chcąc przesłuchać kolejną pozycję natknęłam się na ten tytuł, który szczerze mnie zaciekawił (jako że jelitami interesuję się od pewnego czasu – jakkolwiek by to nie brzmiało), i powiem Wam, że to był strzał w dziesiątkę!

Dr Giulia Enders, w przezabawny sposób opisuje jak funkcjonują nasze jelita, wtrącając co jakiś czas dowcipne anegdoty. I możesz pomyśleć, że to kolejna, nudna książka z biologii czy anatomii człowieka, której nie masz najmniejszej chęci przeczytać, ale nie! Ta książka to skarbnica wiedzy o naszym drugim mózgu! Tak, moi drodzy. W tym temacie pisałam już trochę w artykule: W jaki sposób kiszonki mogą uzdrowić Twoje ciało (i umysł)?, który niestety nie spotkał się z Waszym wielkim zainteresowaniem.

Jelita to nasz drugi mózg! Każda dysfunkcja mózgu ma swój początek w jelitach. To dlatego niepokój czy stres czujemy właśnie w przewodzie pokarmowym, a nie w głowie! Zdrowie naszych jelit odpowiada za nasze dobre samopoczucie, a to chyba wystarczający powód, aby o nie zadbać!

A jak? Na to pytanie odpowiada właśnie ta książka. I przygotuj się na naprawdę wnikliwe opisy. Giulia absolutnie nie ma zamiaru pomijać ważnych, lecz nieco krępujących tematów. Otwarcie opowiada m.in. o ważnej roli puszczania bąków, czy idealnej pozycji wypróżniania się, o której ja również pisałam już w: Ajurweda na co dzień, czyli jak spędzić dzień zgodnie z zaleceniami ajurwedy?

To mądra a zarazem zabawna pozycja, która otworzy oczy na kilka rzeczy i z pewnością zmotywuje do zadbania o siebie i… o swoje jelita :). Nie chcę Wam za dużo pisać, bo to naprawdę świetna książka, lekka a zarazem bardzo pouczająca.

Na koniec, bo często o to pytacie: żadnej z tych książek nie dostałam, wszystkie zostały przeze mnie zakupione i każdą polecam tak, jak bym polecała najlepszemu przyjacielowi :).

A teraz czekam na jakąś propozycję od Was. Jaka książką (lub książki) jest według Was tą, po którą warto sięgnąć w tym roku? Dajcie znać :).

Kup licencję

Podobne wpisy